skip to Main Content

Jak na eko praní? Tyto 3 jednoduché kroky zvládnete vy i příroda

Jak Na Eko Praní? Tyto 3 Jednoduché Kroky Zvládnete Vy I Příroda

Myslíte si, že můžete prát BUĎ jednoduše a efektivně, NEBO ekologicky? Prací prostředky Tierra Verde vás přesvědčí, že není nutné dělat kompromisy.

eko praní krok 1

1. Odstraňte skvrny

U běžně znečištěného prádla můžete tento krok směle přeskočit. Pokud se však na oblečení nachází odolné skvrny, pojistěte si perfektní výsledek extra péčí ještě před vložením do pračky. Vsaďte na osvědčené žlučové mýdlo, které si poradí s mastnotou, ale i stopami potu, skvrnami od trávy, krve, hlíny i ovocných a zeleninových šťáv.

TIP: Vegani se mohou spolehnout na prací olivové mýdlo s citronovým extraktem. Neobsahuje živočišné složky ani palmový olej.

Máte ještě chvilku, abyste prádlo předem namočili? Sáhněte po PUER bělicím prášku, který dá nečistotám jasnou nápovědu, že je čas zmizet vám z očí.

eko praní krok 2

2. Neperte se s praním

Než s eko praním začnete, nejprve si otestujte tvrdost vody ve vaší domácnosti. Pokud vám testovací pásek prozradí, že je příliš tvrdá, použijte změkčovač vody. Tím zajistíte mnohem lepší účinnost ekologických pracích prostředků.

Následně použijte prací gel z mýdlových ořechů. Jeho šetrnou péči uvítá dětská pokožka i citlivá kůže alergiků a ekzematiků. Jemnou vůni dodává levandulová silice, která navíc odhání nechtěné ochutnávače v podobě šatních molů.

TIP: Nejste fanoušci gelů? Vyzkoušejte prací prášek z mýdlových ořechů ve variantách pro bílé a barevné prádlo.

eko praní krok 3

3. Máchněte rukou nad aviváží

Běžně dostupné aviváže sice intenzivně voní, vašemu prádlu, pračce ani pokožce však příliš nesvědčí. Sáhněte raději po máchadle, které neutralizuje prací lázeň a zabraňuje usazování zbytků pracích prostředků v textilních vláknech.

Prádlo tak nezešedne a vláknům se vrací jejich přirozené vlastnosti i vzhled – ručníky budou opět sát a barvy zářit. Máchadlo navíc voní pouze přírodní levandulovou silicí, a tak perfektně doplňuje prací gel.

Na 4–5 kg prádla vám postačí pouhých 30 ml. Máchadlo nalijte do zásobníku na aviváž, aby se uvolnilo při závěrečné části praní.

Proč prát s Tierra Verde?

Tierra Verde je česká značka ekologické drogerie pro udržitelný způsob života. Jejich produkty na praní mají nejpřísnější certifikát Ecogarantie. Nenajdete v nich umělé parfémy, ropné deriváty ani palmový olej. Tím pádem nezatěžujete přírodu a zároveň se můžete spolehnout na maximální šetrnost k pokožce. Produkty Tierra Verde nedráždí ani citlivou kůži dětí, alergiků a ekzematiků. Jejich výrobky navíc spolehlivě fungují, a tak praní s ohledem na přírodu i zdraví vašich nejbližších dělají mnohem jednodušší.

Kompletní sortiment ekodrogerie Tierra Verde najdete v prodejně Zdraví s chutí.

Back To Top