skip to Main Content

Ještě než se jaro přihlásí o slovo. Microgreens od brněnské firmy rostutu přináší čerstvost do vašeho jídelníčku

Ještě Než Se Jaro Přihlásí O Slovo. Microgreens Od Brněnské Firmy Rostutu Přináší čerstvost Do Vašeho Jídelníčku

Microgreens mají ve zdravém jídelníčku zelenou. Tyto mladé výhonky v sobě skrývají překvapivou dávku živin a chuti, kterou si můžete dopřát v každém ročním období. A když navíc rostou pod rukama mladých sympaťáků z Brna, může být jejich cesta na vaše talíře ohleduplná i k životnímu prostředí.

Proč si microgreens dopřát?

Microgreens obsahují mnohonásobně více vitamínů než dospělá rostlina. Jsou bohaté především na vitamín C a vitamíny rozpustné v tucích, jako je vitamín E a K, stejně jako na betakaroten, který je prekurzorem vitamínu A. Díky tomu podporují správnou funkci očí, prospívají pokožce a bojují proti stárnutí buněk i ochabování svalstva.

Výhonky jsou bohaté také na minerály – zejména vápník a hořčík, který má vliv na správnou funkci svalů i nervů a pomáhá předcházet únavě.

Mladé výhonky prospívají zdraví a skvěle chuttnají

Jak chutnají a čím prospívají?

Výhonky hrášku mají svěží chuť, která připomíná mladý zelený hrášek. Díky vysokému obsahu rostlinných bílkovin a velkému množství minerálů umí nakopnout metabolismus.
Ředkvička je o něco štiplavější. Podporuje trávení a působí protizánětlivě.
Hořčice je trochu pikantní. Prospívá krevnímu oběhu a působí proti bolestem svalů.
Kedlubna je nejprve sladká, poté specifická svými štiplavými tóny. Na první pohled zaujme sytě fialovou barvou stonku. Má blahodárný vliv na imunitní systém, příznivě působí na zažívání a vyživuje pokožku.
Slunečnicové výhonky jsou stejně sladké a lahodné jako slunečnicová semínka. Jsou vhodné pro regeneraci svalů, pomáhají udržet rovnováhu nervového systému a působí na posílení kostí a zubů.

A kam s nimi? Na chleba s pomazánkou či máslem, do salátu nebo jako posyp jakéhokoliv hlavního chodu. Hodí se všude tam, kam byste nasypali třeba pažitku, řeřichu nebo jiné čerstvé bylinky.

Výhonky od brněnské firmy rostutu

Výhonky přímo z Brna

Výživné microgreens za vámi nemusí cestovat z daleka. Mladí nadšenci je pod značkou rostutu pěstují ekologicky a udržitelně přímo v Brně. Do naší prodejny je v rozložitelných krabičkách z cukrové třtiny zaváží každé pondělí a vždy se po nich rychle zapráší. Tak neváhejte a přijďte si utrhnout ty své!

Back To Top