skip to Main Content

Tipy na dárky pro milovníky zdravé stravy

Tipy Na Dárky Pro Milovníky Zdravé Stravy

Propadli vaši blízcí zdravému životnímu stylu nebo byste je na tuto cestu naopak rádi přivedli? Pokud tápete, s jakými dary byste mohli sklidit úspěch a zároveň je podpořit v jejich snaze, pusťte se do čtení. S těmito tipy nešlápnete vedle!

Müsli, ať ti to myslí

Protože je snídaně základem celého dne, dávají si na ní vyznavači zdravé stravy zpravidla pořádně záležet. Typickým pilřem zdravé snídaně jsou ovesné vločky, které zasytí, dodají tzv. pomalé sacharidy a vlákninu. Skvěle si rozumí s ovocem či oříšky, takže je vyvážená snídaně v podobě kaše nebo müsli „značka ideál“.

Bezva musliOriginální müsli dárky tedy mohou být tím pravým. Zapomeňte ale na spečené hrudky plné palmového tuku a rafinovaného cukru, které znáte ze supermarketů! Sáhněte raději po sypaném müsli, jehož nepřeberné varianty nabízí například Mixit, nebo po zdravější verzi těch zapékaných od Bezva müsli.

Tip: Pokud byste si nebyli jisti chuťovými preferencemi obdarovávaného, jděte na to kulišácky – vsaďte na dárkový poukaz.

Zdravé kuchařky

Nevyhnutelným předpokladem zdravého stravování je umění zdravé jídlo připravovat. Jedině tak totiž budete mít stoprocentní kontrolu nad tím, co váš pokrm opravdu obsahuje. Spousta inspirace se samozřejmě nachází na internetu, prolistovat si knihu a mít možnost po ní vždy sáhnout má však přeci jen něco do sebe.

Pro začátečníky zkuste třeba Kuchařku ze Svatojánu nebo Zeleninovou kuchařku. Vegany jistě nadchnou knihy ze série Lahodně s Ellou či brněnské Veganské neřesti. A ten, kdo si potrpí na přesné výživové hodnoty a efektní fotografie, bude nadšený z kuchařky Jíme zdravě.

Rawmania ve Zdraví s chutí7Kromě kuchařských knih můžete sáhnout také po průvodcích zdravým životním stylem obecně. Pod stromeček se hodí třeba Velmi osobní kniha o zdraví nebo na fungování lidského těla zaměřené bestsellery nakladatelství Melvil.

Tip: Milovníky raw stravy potěší Rawmania od Báry Karchové, která je k dostání i v naší prodejně.

Balíčky plné oblíbených (nebo dosud neobjevených) dobrot

Skvělou volbou, jak obdarovat milovníky zdravého jídla, jsou také balíčky plné zdravých pochutin. Pokud si jej netroufnete sestavit sami, můžete vyzkoušet již připravené, které nabízí například Matcha Tea nebo Balíček zdraví.

Hitem jsou i balíčky, jejichž obsah je do poslední chvíle překvapením. Ty hledejte například pod názvem Zajíci v krabici.

A co přibalit do vlastnoručně sestavených balíčků?

  • oříšky, oříšková másla a sušené plody
  • koření bez glutamátu a soli, bylinkové čaje
  • sadu pro pěstování bylinek
  • sadu na klíčení luštěnin a semínek
  • poukaz na vzdělávací kurz nebo kurz vaření

Správné vybavení je základ

Zdravé vaření není jen o surovinách, hodí se i plně vybavená kuchyň. Nesmí v ní chybět kuchyňská váha, výkonný mixérnepřilnavé nádobí či domácí pekárna. Dobrým tipem na dárek může být také spralizér, odšťavňovač, parní nebo tzv. pomalý hrnec.

SpiralizérTím to však nekončí! Jídlo uvařené do práce či školy si také musíte v něčem odnést. Snahu o zdravou stravu by tak často mohlo vystihnout jediné heslo – krabičky! Sežeňte nějaké originální, v oblíbené barvě či s vtipným motivem. Zaměřte se také na to, jestli nádoby opravdu spolehlivě těsní.

K dostání jsou i vychytané termoboxytermohrnky či ekologické láhve. Jednorázové sáčky pak hravě nahradí ty plátěné (protože na zdraví planety také záleží!).

Tip: Technické typy okouzlí také krokoměry, sporttestery či chytré hodinky. Jsou skvělou motivací k pohybu, který ke zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří.

Tak zdravé a veselé! 🎁🤗

Close search
Back To Top