Konjak pochází z asijské rostliny s krkolomným názvem Amorphophallus konjac. Pěstuje se ve vyšších nadmořských výškách, tedy v lokalitách mimo civilizaci, a tak nebývá vystavená nežádoucím toxickým látkám. Její jedlá hlíza se v Asii využívá už po tisíciletí.
Svatý grál všech dietářů
Výrobky z konjaku jsou přirozeně bezlepkové a obsahují minimum sacharidů i kalorií, zatímco vlákninou doslova překypují.
Pochutnat si na talíři plném (konjakových) těstovin a přitom nepřibrat ani gram, tak už nemusí být jen zbožným přáním. Výrobky z konjaku navíc chutnají naprosto neutrálně a velmi dobře absorbují chutě ostatních surovin. S kořením a omáčkami se tak rozhodně nemusíte upejpat.
- TIP: Vyzkoušejte také konjakovou mouku, která se skvěle hodí k zahušťování.
Konjak pro péči o pleť
Konjak ale nachází uplatnění i v přírodní a zero waste kosmetické péči. Konjakové houbičky jsou totiž ideálními pomocníky pro odličování pleti či smývání pleťových masek. Přesto, že jsou na omak tvrdé, při kontaktu s vodou vám doslova zjihnou v rukou. Pleť si tak bude chrochtat blahem a vy se vyhnete zbytečnému odpadu z jednorázových vatových tamponků.