Mezi zelené potraviny řadíme řasy, bakterie a trávy s vysokým obsahem mikroživin. K nejznámějším zástupcům patří chlorella, spirulina a mladý či zelený ječmen. Setkat se ale můžete třeba i s mladou pšenicí nebo vojtěškou.
Z důvodu jejich výživnosti a nutriční komplexnosti o nich mluvíme jako o superpotravinách. Tělu pomáhají doplnit potřebné vitamíny, minerály a stopové prvky. Zároveň mají antioxidační schopnosti a pomáhají vylučovat toxiny a těžké kovy z těla.
Zelené potraviny samozřejmě nenahrazují běžné léky. Mohou však být nápomocné při rekonvalescenci i prevenci různých zdravotních neduhů. Pokud totiž tělo kvalitně vyživíme a podpoříme jeho očistu, mnohem snadněji se pak samo vypořádá s případnými problémy.
Podle tradiční čínské medicíny pak mají zelené potraviny spíše ochlazující charakter, a tak se hodí zejména do jarního a letního jídelníčku. Díky jejich blahodárným účinkům zároveň bývají oblíbeným parťákem pro různé detoxikační kúry.
Zelené potraviny jsou k dostání v tabletách či prášku. Aby nám však v těle dobře posloužily, je důležité, aby se pěstovaly ve velmi čistém prostředí. Při výběru proto dejte přednost biokvalitě. Každá dávka, kterou výrobce pošle do oběhu, by navíc měla projít nezbytnými testy.